De Prins van Terbregge is het Mooiste Terras van Rotterdam 2026!

  • Inhoudstype:
    • Nieuws
  • Thema’s:
    • Horeca

De Prins van Terbregge in Hillegersberg is verkozen tot het Mooiste Terras van Rotterdam 2026. Na een spannende publieksverkiezing, waarbij honderden Rotterdammers hun stem uitbrachten, kwam het terras als winnaar uit de bus. Veel stemmers waardeerden de ontspannen sfeer, het vriendelijke personeel en het uitzicht over de Rotte.

Daarnaast won De Prins van Terbregge ook de prijs voor het Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam. Op de tweede en derde plaats eindigden 21 Pinchos Fenix en On Other Drugs.

Prijsuitreiking verkiezing Mooiste Terras van Rotterdam 2026 op winnend terras De Prins van Terbregge
Winnende terras: eigenaar Simon Wijers en team van De Prins van Terbregge samen met wethouder Versnel. © Rhalda Jansen

Simon Wijers, eigenaar van De Prins van Terbregge: “Ik ben heel blij met deze prijs. Het fijnste plekje van Rotterdam, aan de mooiste rivier van Rotterdam, midden in de natuur, midden in de stad. We houden het terras warm, gezellig en bloemig, maar bovenal zijn het mijn geweldige collega’s die iedere dag weer alle zeilen bijzetten om onze lieve gasten een geweldige middag of avond te bezorgen. En dat is, volgens mij, wat echt telt. Superleuk dat dat op deze manier gewaardeerd wordt.”

Terrasfoto van winnaar De Prins van Terbregge
Het terras van De Prins van Terbregge. © Rhalda Jansen

Over de verkiezing

De verkiezing Mooiste Terras van Rotterdam is een initiatief van de gemeente Rotterdam en horecaplatform De Buik van Rotterdam. De verkiezing is in het leven geroepen om de Rotterdamse horeca in het zonnetje te zetten.

Vanaf april konden Rotterdammers hun favoriete terras nomineren. Dat leverde ruim zestig nominaties op. Vervolgens kon het publiek stemmen op de genomineerde terrassen. Tijdens de verkiezing werd een voorlopige top 10 bekendgemaakt, maar tot en met 8 juli kon iedereen op zijn favoriete terras blijven stemmen.

Dit jaar waren er, naast de hoofdprijs voor het Mooiste Terras van Rotterdam, extra prijzen te winnen. Zo werd er een tweede en derde plek uitgereikt. Daarnaast waren er aparte prijzen voor het Meest Toegankelijke Terras van Rotterdam en voor het Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam. Deze prijzen zijn dit jaar toegevoegd om horeca-ondernemers aan te moedigen hun terras toegankelijk en (deels) rookvrij te maken.

De einduitslag is als volgt:

  • 1e plaats: De Prins van Terbregge
  • 2e plaats: 21 Pinchos Fenix
  • 3e plaats: On Other Drugs
  • Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam: De Prins van Terbregge
  • Meest Toegankelijke Terras van Rotterdam: De Burgemeester

Uitreiking prijzen

Wethouder Tim Versnel (o.a. Economie) bracht vandaag een feestelijk bezoek aan De Prins van Terbregge om de eerste prijs persoonlijk uit te reiken. Ook de nummers twee en drie ontvingen uit zijn handen een prijs.

Wethouder Versnel reikt eerste prijs Mooiste Terras van Rotterdam 2026 uit aan eigenaar Simon Wijers van De Prins van Terbregge
Wethouder Versnel reikt eerste prijs uit aan de eigenaar van De Prins van Terbregge, Simon Wijers. © Rhalda Jansen
Tweede prijs Mooiste Terras van Rotterdam 2026: 21 Pinchos Fenix
Wethouder Versnel reikt de tweede prijs uit aan de eigenaren van 21 Pinchos Fenix. © Rhalda Jansen
Derde prijs Mooiste Terras van Rotterdam 2026: On Other Drugs
Wethouder Versnel reikt de derde prijs uit aan de eigenaren van On Other Drugs. © Rhalda Jansen

“Terrassen dragen bij aan het goede leven in Rotterdam. Ze zijn onmisbaar voor een stad waar mensen graag wonen, werken én genieten. De Prins van Terbregge is een meer dan verdiende winnaar en deze verkiezing is tegelijk een compliment aan alle Rotterdamse horecaondernemers”, aldus wethouder Versnel.

Vorig jaar ging de titel Mooiste Terras van Rotterdam naar By Ami aan de Antoine Platekade.

Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam

De Prins van Terbregge wint prijs Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam
De Prins van Terbregge wint prijs Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam. © Rhalda Jansen

De Prins van Terbregge ging niet met één, maar met twee titels naar huis: de horecazaak kreeg ook de meeste stemmen voor het Mooiste Rookvrije Terras van Rotterdam. Volgens eigenaar Simon Wijers is de keuze voor een rookvrij terras gemaakt vanuit gastvrijheid. “We merkten dat de rook van één tafel al snel invloed had op de beleving van het hele terras. We willen dat iedereen optimaal kan genieten van het eten, de wijn en de omgeving.” Uit de uitslag blijkt dat een rookvrij terras dus een goede keuze was.

Meest Toegankelijke Terras van Rotterdam

De prijs voor het Meest Toegankelijke Terras van Rotterdam gaat dit jaar naar De Burgemeester aan de Burgemeester Meineszlaan. Op dinsdag 14 juli reikte wethouder Segers-Hoogendoorn (o.a. Zorg) deze prijs uit. Lees hier meer over in dit artikel: Horecazaak De Burgemeester wint prijs Meest Toegankelijke Terras van Rotterdam | Ondernemen010

Wethouder Segers-Hoogendoorn reikt prijs uit aan eigenaar De Burgemeester
Wethouder Segers-Hoogendoorn reikt prijs uit aan eigenaar Merijn Roon van De Burgemeester. © Rhalda Jansen

Meer informatie

Lees meer over de winnaars op de website van de Buik: Dit is volgens jullie het Mooiste Terras van Rotterdam 2026! – De Buik van Rotterdam

Deel deze pagina